گیاهان دارویی

 گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی مادهٔ مؤثره است. این ماده که کمتر از ۱٪ وزن خشک گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی مؤثر بر موجودات زنده است.

در پزشکی کهن،داروها از گیاهان بدست می آمدند.شناخت مواد دارویی مورد استفادهٔ مصریان قدیم از روی پاپیروس‌های مقدسی که از آنان به جای مانده‌است، میسر می‌باشد.در کنار طب سوزنی که در چین اختراع شده، مهم‌ترین قسمت طب سنتی چین علم داروهای گیاهی بوده‌است.گیاه‌شناسی در ایران قبل از اسلام نیز سابقهٔ طولانی داشت.

در ایران حدود ۸۰۰۰ گونه گیاهی موجود است که از این تعداد ۲۳۰۰ گونه جزء گیاهان معطر و دارویی هستند و از این تعداد ۴۵۰ گونه در عطاری‌های ایران به فروش می‌رسد.

در نهایت با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین ثابت شدن اثرات مخرب داروهای شیمیایی و صنعتی،استفاده از گیاهان دارویی میتواند در بهبود سلامت افراد نقش مهمی ایفا کرده و در عین حال عوارض داروهای صنعتی را نیز نداشته باشد.

شرکت آروند آتی آسیا با روابط مستقیم با تولیدکنندگان انواع گیاهان دارویی،توانایی تامین و صادرات این محصولات را در کیفیت های مختلف دارا بوده و امکان ارسال آن به سایر نقاط جهان فراهم میباشد.